Федора и Уиндоус 7 на един компютър стартирани едновременно?
Видях това на един лаптоп Lenovo ThinkPad (не видях точно модела) и искам да питам как да го постигна и аз?
Значи човека си работеше с Федората и ми рече: "Гледай сега" и стартира Уиндоус 7 без да прави рестарт на лаптопа. След това си прехвърляше между Федората и Линукса все едно са отворени в да таба и можеше да си работи и под Линук и под Уиндоус само с прехвърляне между двата прозореца/табове. Даже с алт и таб си ги прехвърляше и ми стана странно как го е постигнал това. Как да си направя лаптопа и аз така? Изпърво помислих, че е Виртуал бокс, но Уиндоуса тръгна да стартира директно.
Виртуал бокса ми е познат и съм 100% сигурен, че не използва него. А и с виртуалбокса няма шанс да прехвърля между линукс и уиндоус с алт+таб
Когато натисне алт+таб линукса и уиндоуса застават в два прозореца един до друг а около тях е черен фон и все ено прехвърля между два браузъра или две отворени папки.
Това няма как да стане с Виртуал бокса! Искам да разбера как става, защото програмите на Адоб не работят под Линукс, а така няма да се налага да рестартирам.
Може и вместо Федора, да е Стотинка ОС + Уиндоус, но как да го направя е въпроса?!
Отговори
В Калдата хората ти казаха.
Ето и от мен една снимка .Линукс Минт и уйндоус 95 .Без виртуална машина и без отдаличен достъп.
Погадай малко и ще ти кажа как е направено.

[Изображение: 5zbEa37l.png]
Отговори
(01-12-2018, 13:18)океан написа: В Калдата хората ти казаха.
Ето и от мен една снимка .Линукс Минт и уйндоус 95 .Без виртуална машина и без отдаличен достъп.
Погадай малко и ще ти кажа как е направено.

[Изображение: 5zbEa37l.png]

Не съм врачка, сори! Ако знаеш как става сподели, но ако искаш само ти да си го знаеш, Ок. Но така няма да си полезен просто!
Отговори
Уиндоус 95 е инсталиран като програма.
https://github.com/felixrieseberg/windows95/

От същия сайт има възможност през браузер да заредиш операционна система.Има няколко.
https://github.com/copy/v86/
Отговори
Не виждам там Уиндоус 7 ,както и Федора 29

Между другото и в Калдата написах, но и тук ще напиша какви компютри/лаптопи имам:
Компютрите са 10 броя. С двуядрени процесори от които шест са на сокет 775 и DDR2 рам по осем гигабайта за всеки. Три са с двуярени на сокет 1155 и DDR3 рам пак по осем гигабайта. Десетия го ползва колегата и е с i7 четириядрен, а рам паметта е DDR2 28 гигабайта, но на 1066 скорост.
Като оставим на страни компютрите, лаптопите са: HP EliteBook 8440; HP Compaq 6530b; HP ProBook 4330s; Acer Aspire 5552; AsusK72DR; TurboX X11A; HP Mini 110; Acer Aspire One D270; Asus F551C; Acer TravelMate P255
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)