Десктоп проблем с папки и файлове под XFCE
Здравейте! Първо искам да изкажа поздравления за новия образ на стотинка с XFCE графична среда! След това искам да дам предложение на екипа да се направи специален раздел за xfce като доста ползвана и атрактивна среда, но имаща редица особености и неща, които са специфични и характерни за графичната среда. Лично аз съм срещал доста проблеми в работата с нея, най - често дължащи се на нещо дребно и недоизпипано, но понякога отнема доста време да се намери решение, затова смятам, че така ще бъде по лесно да се справяме с проблемите под XFCE, ако сметнете идеята ми за ненужна и глупава, моля да ме извините и да изтриете темата и поста ми! 

Сега конкретно към решение на проблема за едно от първите неща, с които се сблъсках при xfce стотинка.
Става въпрос за десктопа - при слагане на някоя друга тема, освен тези по подразбиране се появява нещо много досадно, иконите и файловете, които се намират на работния плот имат нещо като "отражение", същата папка/файл, но неактивна, стояща до основната просто така. Дълго време лично аз не можах да открия от какво е. 

Ето за какво говоря:
[Изображение: aaaa.png]

Проблемът се оказа във вида на иконата и се оправя много лесно:

Стартирате настройките на работния плот (Меню-настройки-работен плот), 
за вид на папката има 3 избора:
1. Нищо, 
2. Икони на минимизирани програми,
3. Икони на минимизирани програми,
изберете първия вариант или казано с думи: нищо и досадният, на пръв поглед неясно откъде проблем изчезва! 

П.С.
Съвсем случайно го открих, след редица опити, четене и консултации с различни хора, ползващи средата, повечето ме посъветваха просто да сменя темата и наистина при избор на някоя от основните теми - проблем няма. Лично при мен се получаваше при избор на всяка втора-трета допълнително добавена тема. Не е кой знае какво, но дано е от полза някому!
Отговори
Мерси @kamen_i_t !
Що се отнася до този проблем , ще опитаме да зададем тези стойности по подразбиране в следващата версия 7.4 Xfce , стига да е възможно.
Иначе за раздел само за Xfce , не мисля ,че е нужен . В момента нямаме дори такъв за GNOME , която е среда по подразбиране, просто каквито и проблеми да имате по която и да е работна среда ,може да са зададат в раздела "Инсталация и настройка" , като в заглавието се посочи какъв точно е проблема и каква е работната среда например : Print Screen под xfce .
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
(21-01-2017, 19:24)ivo написа: Мерси @kamen_i_t !
Що се отнася до този проблем , ще опитаме да зададем тези стойности по подразбиране в следващата версия 7.4 Xfce , стига да е възможно.
Иначе за раздел само за Xfce , не мисля ,че е нужен . В момента нямаме дори такъв за GNOME , която е среда по подразбиране, просто каквито и проблеми да имате по която и да е работна среда ,може да са зададат в раздела "Инсталация и настройка" , като в заглавието се посочи какъв точно е проблема и каква е работната среда например : Print Screen под xfce .

Добре, няма проблем, разбирам и подкрепям напълно! Дано е полезно някому все пак - лично аз доста време не можах да намеря решение и не подозирах, че се получава така заради нещо толкова дребно, ще се радвам, ако спестя време и главоболия някому.. Smile
   [Изображение: 835300.png] 

Отговори
Здравейте,
Tова което помогна при мен е да направя размера на иконите "34", както е показъл kamen_i_t.
Иначе бих искал, ако имате списък с възможни сполучлви теми за XFCE на Стотинка ОС. Тази тема на kamen_i_t е доста приятна.
Това, което намерих във форума се отнася за gnome или са само снимки на това как изглеждат, но не и от къде се теглят и как се казват.
Ще ви бъда благодарен ако ме ориентирате.

Поздрави
Отговори
Ами сполучливи теми е малко пресилено понятие. Списъци с теми не знам да има. Всеки има вкус и нещо, което му харесва - знаеш на един бяло, на други черно. Иначе лично аз ползвам като тема за иконите - numix circle, а като основна тема на външния вид и като тема на прозорците ползвам Arc-OSX. Наподобява ейпълските истории, аз лично не държа на това, но ми допада като тема, свежа е и я ползвам. Общо заето каквото ти е кеф, пробваш, сменяш, докато не намериш твоята тема. Тук има и класация за XFCE, която не смятам за много меродавна: https://www.maketecheasier.com/xfce4-des...mes-linux/ , въпрос на вкус - разгледай, пробвай и намери, желая успех!

Отговори
(14-02-2017, 21:35)kamen_i_t написа: Ами сполучливи теми е малко пресилено понятие. Списъци с теми не знам да има. Всеки има вкус и нещо, което му харесва - знаеш на един бяло, на други черно. Иначе лично аз ползвам като тема за иконите - numix circle, а като основна тема на външния вид и като тема на прозорците ползвам Arc-OSX. Наподобява ейпълските истории, аз лично не държа на това, но ми допада като тема, свежа е и я ползвам. Общо заето каквото ти е кеф, пробваш, сменяш, докато не намериш твоята тема. Тук има и класация за XFCE, която не смятам за много меродавна: https://www.maketecheasier.com/xfce4-des...mes-linux/ , въпрос на вкус - разгледай, пробвай и намери, желая успех!

Благодаря kamen_i_t, 
Всичко е чудесно, но имам един малък проблем. Иконките за минимизиране и затваряне не се промениха, както е в твоя случай. Поставих паките от Arc-OSX в .themes, и после избрах във Външен вид на съответния стил, но по отношение на точно тези иконки нямаше промяна. Може ли да ми кажеш къде бъркам. 

Предварително благодаря.
Отговори
(15-02-2017, 19:47)stoian написа: Благодаря kamen_i_t, 
Всичко е чудесно, но имам един малък проблем. Иконките за минимизиране и затваряне не се промениха, както е в твоя случай. Поставих паките от Arc-OSX в .themes, и после избрах във Външен вид на съответния стил, но по отношение на точно тези иконки нямаше промяна. Може ли да ми кажеш къде бъркам. 

Предварително благодаря.

Бъркаш в това, че не си променил темата от "мениджъра на прозорците" - именно от там се променят иконките за минимизиране, затваряне и прочие! Ти в случая си променил просто темата, щом ползваш XFCE влез отново в настройките, но не избирай "външен вид", а избери следващото, до него - "Мениджър на прозорците" - влез там и от "стил" - "тема", избери тази, която искаш, едва тогава ще се промени, там е проблема, пропуснал си и не си избрал темата конкретно от мениджъра на прозорците, съответно се ползва тази по подразбиране все още и няма промяна! Надявам се да е от това, пиши за резултата, ако не се получи има друга причина явно и ще го мислим. По начина на задаване на въпроса ти, и конкретната ситуация, клоня и съм сигурен, че е от това, желая успех!

[Изображение: 2017_02_15_19_31_17.png]

Отговори
Супер, точно това е Smile Изглежда, че не познавам толкова добре XFCE средата. Много благодаря за отговора Smile
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)