Boot проблем
Ами рестартирай само, то ще си покаже Smile
Отговори
(11-01-2017, 00:42)exwol написа: Ами рестартирай само, то ще си покаже Smile

Сега само Уина бутва пак само от флашка. На стотинката дава грешка 22 няма такъв дял.

Напиши какво да напиша утре, че съм убит и заспивам. След работа ще седна пак.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България
Отговори
Ок, приятна почивка. Утре ще го мислим. По принцип тази грешка без флашката ли я дава?
Отговори
Мисля, че знам защо не може да се поправи.Отдавна писах за един проблем при Стотинка 6.7,но тогава не ме разбраха какво искам да кажа.При стартиране на стотинка ,ако има включена бутваща флашка ,буквите на дяловете се променят.
Ако уиндоуса ти е sda1 -без включена флашка .Се променя на sdb1 при включена флашка.
Може би тук е проблема.Но нека специалистите си кажат думата.
https://www.stotinkaos.net/forums/thread-510.html
Инсталирай на ново и внимавай къде ще инсталираш Груб.
И направи нова инсталация на флашката ,защото на нея е инсталиран Груб.

С командата grub-install /dev/sda ,трябва да се инсталира на харда ,но харда може би е sdb
Погледни как са буквите.
Отговори
(11-01-2017, 10:00)океан написа: Мисля, че знам защо не може да се поправи.Отдавна писах за един проблем при Стотинка 6.7,но тогава не ме разбраха какво искам да кажа.При стартиране на стотинка ,ако има включена бутваща флашка ,буквите на дяловете се променят.
Ако уиндоуса ти е sda1 -без включена флашка .Се променя на sdb1 при включена флашка.
Може би тук е проблема.Но нека специалистите си кажат думата.
https://www.stotinkaos.net/forums/thread-510.html
Инсталирай на ново и внимавай къде ще инсталираш Груб.
И направи нова инсталация на флашката ,защото на нея е инсталиран Груб.

С командата grub-install /dev/sda  ,трябва да се инсталира на харда ,но харда може би е sdb
Погледни как са буквите.

Здрасти,
И аз мисля, че някъде там е проблема, защото другата част от инсталацията е ясна дори за човек като мен без опит с линукс.
При разделението на харда обаче получавам странни букви и цифри, пробвах с А и Б, но резултат е същият, довечера може да направя снимка след работа и да я пусна, за да е по-ясно.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България
Отговори
Сега ще почна да възстановявам системите и ще снимам какво точно се случва, за да имате по-ясна предтсава.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)